ULR2H3R9MNL1GS
Nichicon
Prodotto No:
ULR2H3R9MNL1GS
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 3.9UF 20% 500V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 35 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ULR
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Nichicon
Capacitance 3.9 µF