Casa / DC DC Converters / ULS-15/2-D48NM-C
minImg
ULS-15/2-D48NM-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
ULS-15/2-D48NM-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 15V 30W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.40" H (33.0mm x 22.9mm x 10.2mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series ULS (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module, 1/16 Brick
Efficiency 89%