Casa / DC DC Converters / ULT-3.3/7.5-D48NM-C
minImg
ULT-3.3/7.5-D48NM-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
ULT-3.3/7.5-D48NM-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 25W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.92" L x 0.75" W x 0.35" H (23.4mm x 19.1mm x 8.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 7.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series ULT
Power (Watts) 25 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module, 1/32 Brick
Efficiency 85.5%