UMK105BJ222MVHF
Taiyo Yuden
Prodotto No:
UMK105BJ222MVHF
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
CAP CER 2200PF 50V X5R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive, SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2200 pF