UMT1V3R3MCD2
Nichicon
Prodotto No:
UMT1V3R3MCD2
Descrizione:
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 13.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF