UMW1H2R2MDD
Nichicon
Prodotto No:
UMW1H2R2MDD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UMW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 19.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF