UNR211200L
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
UNR211200L
Pacchetto:
Mini3-G1
Descrizione:
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3
Guida per l'utente
Frequency - Transition 80 MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Resistor - Base (R1) 22 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Supplier Device Package Mini3-G1
Series -
Transistor Type PNP - Pre-Biased
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 200 mW
Mfr Panasonic Electronic Components
Resistor - Emitter Base (R2) 22 kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 5mA, 10V