UNR521000L
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
UNR521000L
Pacchetto:
SMini3-G1
Descrizione:
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3
Guida per l'utente
Frequency - Transition 150 MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Resistor - Base (R1) 47 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Supplier Device Package SMini3-G1
Series -
Transistor Type NPN - Pre-Biased
Package / Case SC-70, SOT-323
Power - Max 150 mW
Mfr Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 5mA, 10V