CTS Thermal Management Products
Prodotto No:
UP1-TO3B
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
HEATSINK HORZ MNT BLACK TO-3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Shape | Square, Pin Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Obsolete |
| Fin Height | 0.500" (12.70mm) |
| Series | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | - |
| Type | Board Level |
| Length | 1.780" (45.21mm) |
| Mfr | CTS Thermal Management Products |
| Thermal Resistance @ Natural | 10.40°C/W |
| Material Finish | Black Anodized |
| Attachment Method | Bolt On |
| Width | 1.780" (45.21mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Diameter | - |
| Package Cooled | TO-3 |