Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
UP2.8B-151-R
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
FIXED IND 150UH 620MA 971MOHM SM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | 740mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 620 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 971mOhm Max |
| Inductance | 150 µH |
| Series | UNI-PAC™ 2.8 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |