Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
UP2B-1R5-R
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
FIXED IND 1.5UH 8.3A 8.1MOHM SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | 7.9A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 8.3 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 8.1mOhm Max |
| Inductance | 1.5 µH |
| Series | UNI-PAC™ |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |