Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
UP2B-6R8-R
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 5A 20.2 MOHM SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.242
$2.242
10
$2.0672
$20.672
25
$1.89468
$47.367
50
$1.61899
$80.9495
100
$1.446755
$144.6755
250
$1.240054
$310.0135
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Saturation (Isat) | 3.6A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 5 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 20.2mOhm Max |
| Inductance | 6.8 µH |
| Series | UNI-PAC™ |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |