TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Prodotto No:
UP3DTCOLA04
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
UP3DTCOLA04,MICROSWITCH,SNAP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Position | 0.272" (6.9mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Release Force | 35gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | UP03 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.008" (0.2mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Pretravel | 0.024" (0.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UP3 |
| Differential Travel | 0.005" (0.13mm) |