UPA0J122MPD3TD
Nichicon
Prodotto No:
UPA0J122MPD3TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL
In magazzino : 88
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.054 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UPA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.24 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1200 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 49 mOhms