Renesas
Prodotto No:
UPA1770G-E1-A
Produttore:
Pacchetto:
8-SOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
UPA1770G - SWITCHING DUAL P-CHAN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
179
$1.596
$285.684
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1300pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 11nC @ 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 37mOhm @ 3A, 4.5V |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.5V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 750mW (Ta) |
| Mfr | Renesas |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 6A (Ta) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UPA1770 |