UPA1C391MPD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPA1C391MPD1TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 390UF 20% 16V RADIAL
In magazzino : 768
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 409.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPA
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 390 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 90 mOhms