UPA1V102MHD1TO
Nichicon
Prodotto No:
UPA1V102MHD1TO
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
In magazzino : 685
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.418 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.89 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 29 mOhms