Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
UPA2550T1H-T2-AT
Produttore:
Pacchetto:
8-VSOF
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
POWER, 5A, 12V, P-CHANNEL MOSFET
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
508
$0.5605
$284.734
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Configuration | 2 P-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 930pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 8.7nC @ 4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 40mOhm @ 2.5A, 4.5V |
| Supplier Device Package | 8-VSOF |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 12V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SMD, Flat Lead |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 2.2W |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 5A |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UPA2550 |