Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
UPD70F3713GC(R)-8BS-A
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | V850ES |
| Speed | 20MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 6K x 8 |
| Number of I/O | 39 |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | External |
| EEPROM Size | - |
| Series | V850ES/Ix2 |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Connectivity | CSI, UART/USART |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | UPD70F3713 |