Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
UPD78F0500AFC-AA3-A
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 36LGA
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | 78K/0 |
| Speed | 20MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Number of I/O | 23 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | 78K0/Kx2 |
| Package / Case | 36-VFLGA |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Connectivity | 3-Wire SIO, I²C, LINbus, UART/USART |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Data Converters | A/D 4x10b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Base Product Number | UPD78F0500 |