Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
UPD78F0865MCA2-CAB-E2-G
Produttore:
Pacchetto:
30-LSSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 30LSSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | 78K/0 |
| Speed | 20MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 768 x 8 |
| Number of I/O | 22 |
| Peripherals | PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 30-LSSOP |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | 78K0/Fx2-L |
| Package / Case | 30-LSSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Connectivity | CSI, I²C, UART/USART |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Data Converters | A/D 9x10b |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Base Product Number | UPD78F0865 |