Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
UPD78F0885AGAA-GAM-G
Produttore:
Pacchetto:
48-LFQFP (7x7)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MCU
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Core Processor | 78K/0 |
| Speed | 20MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 3K x 8 |
| Number of I/O | 41 |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 48-LFQFP (7x7) |
| Oscillator Type | External, Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | 78K0/Fx2 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Connectivity | CANbus, CSI, LINbus, UART/USART |
| Program Memory Size | 48KB (48K x 8) |
| Data Converters | A/D 9x10b SAR |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |