Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
UPD78F1807AMCA2-CAB-G
Produttore:
Pacchetto:
30-LSSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MCU
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Core Processor | 78K/0R |
| Speed | 24MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Number of I/O | 21 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 30-LSSOP |
| Oscillator Type | External, Internal |
| EEPROM Size | 16K x 8 |
| Series | 78K0R/Fx3 |
| Package / Case | 30-LSSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Core Size | 16-Bit |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Connectivity | CSI, LINbus, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Data Converters | A/D 8x10b SAR |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Base Product Number | UPD78F1807 |