Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
UPD78F4225GC-8BT-A
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MCU 8/16BIT 128KB FLASH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | 78K/IV |
| Speed | 12.5MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Number of I/O | 59 |
| Peripherals | PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Oscillator Type | External |
| EEPROM Size | - |
| Series | 78K/UPD784xxx |
| Package / Case | 80-LQFP |
| Core Size | 8/16-Bit |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Connectivity | 3-Wire SIO, I²C, IOE, UART/USART |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Data Converters | A/D 8x8b; D/A 2x8b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.9V ~ 5.5V |
| Base Product Number | UPD78F4225 |