Nichicon
Prodotto No:
UPHW6181MHD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 180UF 20% 420V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.061
$6.061
10
$5.38935
$53.8935
50
$4.7158
$235.79
100
$4.311575
$431.1575
500
$3.705266
$1852.633
1000
$3.435798
$3435.798
2500
$3.368424
$8421.06
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 420 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.04 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UPH |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.56 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 180 µF |
| Package | Bulk |