UPJ1A562MHD6TN
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1A562MHD6TN
Descrizione:
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL
In magazzino : 207
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.1 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.34 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 5600 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 33 mOhms