Nichicon
Prodotto No:
UPJ1E121MED
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.28215
$2.8215
50
$0.19741
$9.8705
100
$0.16929
$16.929
500
$0.126939
$63.4695
1000
$0.107198
$107.198
2500
$0.101555
$253.8875
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.630" (16.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 275 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Obsolete |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UPJ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 405 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 120 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 320 mOhms |