UPJ1E271MPD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1E271MPD
Descrizione:
CAP ALUM 270UF 20% 25V RADIAL
In magazzino : 1392
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 560 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 750 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 150 mOhms