UPJ1H150MDD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1H150MDD
Descrizione:
CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL
In magazzino : 5343
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 72 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 145 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF
Package Bulk
Impedance 1.3 Ohms