UPJ1H181MPD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1H181MPD1TD
Descrizione:
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL
In magazzino : 986
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 635 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 890 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 180 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 110 mOhms