UPJ1H270MDD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1H270MDD
Descrizione:
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 27 µF