UPJ1H2R2MDD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1H2R2MDD1TD
Descrizione:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
In magazzino : 4000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 2000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 27 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 54 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 6.5 Ohms