UPJ1H470MED
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1H470MED
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL
In magazzino : 38971
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 195 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 330 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 47 µF
Package Bulk
Impedance 420 mOhms