UPJ1H4R7MDD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1H4R7MDD
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
In magazzino : 6228
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 40 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF
Package Bulk
Impedance 3.1 Ohms