UPJ1H820MPD6
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1H820MPD6
Descrizione:
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL
In magazzino : 1670
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 330 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF
Package Bulk
Impedance 230 mOhms