Nichicon
Prodotto No:
UPJ1J220MED1TD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.399
$0.399
10
$0.2793
$2.793
50
$0.19551
$9.7755
100
$0.167485
$16.7485
500
$0.125647
$62.8235
1000
$0.106106
$106.106
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.472" (12.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 110 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Obsolete |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UPJ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 215 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 22 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 780 mOhms |