UPJ1J680MPD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1J680MPD1TD
Descrizione:
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL
In magazzino : 631
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 315 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 260 mOhms