UPJ1K121MPD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1K121MPD
Descrizione:
CAP ALUM 120UF 20% 80V RADIAL
In magazzino : 46
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 406 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF
Package Bulk
Impedance 180 mOhms