UPJ1K151MPD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1K151MPD
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 80V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 459 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF
Package Bulk
Impedance 150 mOhms