UPJ1K6R8MDD1TA
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1K6R8MDD1TA
Descrizione:
CAP ALUM 6.8UF 20% 80V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 34 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 6.8 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 2.6 Ohms