UPJ1V330MED
Nichicon
Prodotto No:
UPJ1V330MED
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL
In magazzino : 7083
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 125 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 225 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF
Package Bulk
Impedance 780 mOhms