UPJ2A4R7MED1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ2A4R7MED1TD
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
In magazzino : 295
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 34 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 2.8 Ohms