UPJ2D220MHD1TO
Nichicon
Prodotto No:
UPJ2D220MHD1TO
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
In magazzino : 200
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 145 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 232 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF