UPJ2D2R2MPD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ2D2R2MPD
Descrizione:
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL
In magazzino : 56
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 48 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF