UPJ2E100MHD1TO
Nichicon
Prodotto No:
UPJ2E100MHD1TO
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
In magazzino : 660
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 98 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 156.8 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF