UPJ2G010MPD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPJ2G010MPD1TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL
In magazzino : 488
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 27.2 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF