UPM0J121MDD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPM0J121MDD1TD
Descrizione:
CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL
In magazzino : 1472
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 115 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 175 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 120 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 650 mOhms