UPM0J222MHD6
Nichicon
Prodotto No:
UPM0J222MHD6
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
In magazzino : 279
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.34 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 49 mOhms