UPM1A182MHD1TO
Nichicon
Prodotto No:
UPM1A182MHD1TO
Descrizione:
CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL
In magazzino : 678
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.32 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.47 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1800 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 39 mOhms