UPM1A221MED
Nichicon
Prodotto No:
UPM1A221MED
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
In magazzino : 1607
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 270 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UPM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 370 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 240 mOhms